Завершився 37-й Чемпіонат світу з планерного спорту в Австралії

16 грудня закінчився 37-й чемпіонат світу з планерного спорту в Австралії, який проводився на аеродромі Нарромін, неподалік Сіднея з 02 по 16 грудня. 78 пілотів із 21 країни взяли участь у Чемпіонаті у класах: п'ятнадцятиметровому (15м), стандартному (St) та клубному (Club) класах планерів.
З ініціативи та допомоги планеристів Центрального аероклубу ТСО України ім.О.К.Антонова (ЦАК), у чемпіонаті у класі планерів Club взяв участь Ігор Гапанович, інструктор-планерист ЦАК, заслужений майстер спорту України. Допомогло і Міністерство молоді та спорту України. Але без активної діяльності у підготовці до чемпіонату капітана команди Олега Чорнобривцева участь у змаганнях навряд чи могла відбутися. Олег опікувався візами в Австралію, квитками на літак, проживанням, харчуванням, комунікацією з організаторами чемпіонату, орендою планера, активною працював на аеродромі. Два члени команди, включаючи пілота – це дуже мало, як мінімум, має бути троє. Добре, що Ігор лише один раз приземлився на майданчик поза аеродромом. В евакуації планера та інших питаннях допомагав господар планера, Peter Gray.
Практично всі учасники змагань орендували планери. Після двохх тренувальних польотів та урочистого відкриття розпочалися змагання. Склад учасників був дуже сильним. Відомі планеристи – багаторазові переможці чемпіонатів світу та Європи, літали на планерах із закрилками ASW20 та LS3. Ігор посів 21-е місце із 30 пілотів у класі планерів Club. Впродовж десяти змагальних днів в класі Club виконувались маршрути від 300 до 470 км. Найкращий результат Ігоря – 18-е місце у вправі.
Результати планеристів залежать не лише від рівня їх підготовки, а й від техніки, як у будь-якому технічному виді спорту. З огляду на те, що Ігор не літав на планері з 2021 року, і планер був недостатньо підходящим до цього класу - результат цілком нормальний. Кращого очікувати було важко…
На кожних змаганнях передусім планерист репрезентує свою країну, а для України важливо показати, що ми не склали руки, а боремося за нашу країну, за її імідж, у нашому випадку у світовій планерній спільноті.
Як розповів капітан команди Олег Чорнобривцев, на урочистій частині відкриття змагань, окремою нотою прозвучали слова до нашої команди:
"Всі ви знаєте, як зараз Україна важко та героїчно захищається від російської агресії, тому нам ще більше приємно вітати українську команду на 37-м чемпіонаті. Трибуни привітали нас стоячі».
Дякуємо, Ігорю, Олегу та планеристам ЦАК за вашу роботу на благо України!

2023.12.16 - завершення змагань. З власником планера

Моменти змагань. Перед стартом